Najnowsze zagrożenia cybernetyczne, o których powinieneś wiedzieć


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Najnowsze zagrożenia cybernetyczne, o których powinieneś wiedzieć
2018-07-25
Zagrożenia cybernetyczne często są jak nieustannie zmieniające się potwory – po prostu nie możesz ich pokonać. Silne rozwiązanie antywirusowe wraz ze wszystkimi innymi niezbędnymi narzędziami pomoże wzmocnić ochronę organizacji, ale nie umożliwi kontroli tego, co dzieje się poza tym obszarem.

Cyberprzestępcy są zawsze w pracy, odkrywają nowe luki w zabezpieczeniach, testują nowe zagrożenia i na ogół starają się najlepiej jak potrafią, aby dokonać nacięć i stworzyć spustoszenie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Rok 2017 był rokiem, w którym cyberbezpieczeństwo wkroczyło w światową świadomość dzięki takim nazwom jak WannaCry, Petya i Locky. Ale to nie znaczy, że ten rok będzie inny. Rok 2018 jest już w połowie, a poziom zagrożenia w najbliższym czasie nie spada. Oto niektóre z najnowszych zagrożeń cybernetycznych, o których istnieniu każda firma musi sobie zdawać sprawę:

1. Cryptojacking

Cryptojacking krył się na horyzoncie już od dawna, ale teraz wraz z nadejściem kryptowalut będzie stawał się jeszcze bardziej popularny. W miarę, jak coraz więcej osób korzysta z wirtualnej waluty, przestępcy będą nadal próbować nadążać za wszystkim poprzez wykorzystywanie mocy obliczeniowej innych systemów do tworzenia kryptowalut. Jest to zagrożenie, które firmy muszą traktować równie poważnie jak oprogramowanie ransomware lub cokolwiek innego – szyfrowanie może prowadzić do marnowania dużych pieniędzy i produktywności.

2. Ransomware w chmurze

Wraz z liczbą ataków ransomware w zeszłym roku wiele firm „przeniosło się” do chmury. Przechowują ważne dane na platformach opartych na chmurze, mając nadzieję, że odstraszy to hakerów, jednak oni nadal będą zmieniać swoje cele i skierują się właśnie w stronę chmury. Firmy oparte na chmurach właśnie przechowują tam ogromne ilości danych, które będą bardzo pożądanym celem cyberprzestępców.

3. Ataki oparte na sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja to nowa granica w cyberbezpieczeństwie. A to granica, którą obie strony chcą kontrolować. Eksperci ds. bezpieczeństwa i sieci już wykorzystali sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe w celu wczesnego wykrywania ataków, zrozumienia ich charakterystycznych cech i przygotowania się do nich. Nie oznacza to, że hakerzy i cyberprzestępcy nie zostali przyłapani na tym samym – również eksperymentują ze sztuczną inteligencją, by przeprowadzać ataki na ogromną skalę i przytłoczyć systemy oraz sieci.

4. Ataki IoT

Internet rzeczy staje się coraz bardziej popularny wśród największych organizacji, które osiągają popularność. Ale ze zwiększonym skupieniem na sobie rośnie ryzyko zagrożenia. Raport Gartnera przewiduje, że codziennie dodawane jest 5 milionów urządzeń IoT, co oznacza ogromną liczbę urządzeń połączonych ze sobą. Zaatakuj jedno, a będziesz miał szansę na pozbycie się wielu urządzeń do niego podłączonych. Zabezpieczenia IoT są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek.

5. Niezgodność

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) weszło w życie, ale wciąż istnieją tysiące przedsiębiorstw, które go nie przestrzegają. Niezgodność jest zagrożeniem bezpieczeństwa na sposobów więcej niż jeden – hakerzy będą obserwować te przedsiębiorstwa wiedząc, że pozostają one podatne na ataki. Inne firmy muszą również zachować ostrożność przed rozpoczęciem działalności z firmami niezgodnymi z RODO, ponieważ ściągają na siebie ryzyko poniesienia ogromnych kar.

Szeroki wachlarz rozwiązań Seqrite zapewnia natychmiastową ochronę przed ciągle zmieniającym się zakresem zagrożeń cybernetycznych. Od Endpoint Security, Endpoint Encryption, Mobile Device Management, obszernego doradztwa w zakresie ochrony i Unified Threat Management (UTM), Seqrite dostarcza rozwiązania dla firm, by mogły zachować bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Nadesłał:

Barbara Trepka

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl