Praktyczne aspekty wykorzystania chmury


Praktyczne aspekty wykorzystania chmury
2018-01-11
Chmura obliczeniowa zapewnia dziś możliwość budowy nowoczesnych, wielowarstwowych rozwiązań w sposób skoncentrowany na istocie problemu biznesowego, a nie na żmudnym instalowaniu i konfigurowaniu poszczególnych komponentów składowych.
Przeczytaj również:
Duża elastyczność i szybkość dostarczania zasobów IT świetnie wpisuje się w dzisiejsze realia biznesowe. Model chmury obliczeniowej stwarza możliwość wykorzystania rozwiązań IT w nowy sposób. Na ten nowy wymiar wykorzystania IT składa się m.in. kwestia rozliczalności wykorzystania zasobów w rozbiciu godzinowym. Jest to doskonały scenariusz na wszelkie prace badawcze wymagające wielu zasobów potrzebnych na krótki czas, po wykonaniu prac nie trzeba się głowić do czego infrastruktura może się przydać. Warte podkreślenia jest także naliczanie opłat tylko za faktyczne użycie czy możliwość dynamicznego skalowania infrastruktury w górę i w dół. Dziś obsługuję 100 użytkowników, a – gdy mój produkt zyska popularność - jutro 100 tysięcy.

Duże znaczenie ma także możliwość liniowego skalowania pojemności i wydajności infrastruktury. Jeśli potrzebuję wykorzystać dwa rdzenie procesora więcej, to - bez większego problemu - mogę je wypożyczyć. Dla porównania: w modelu on-premise zwykle jest tak, że potrzebne dwa dodatkowe rdzenie otrzymam, ale pod warunkiem, że wykorzystywana, lokalna infrastruktura posiada jeszcze zapas wydajności. Jeśli nie, trzeba dokupić lub rozbudować serwer, gdzie - jako użytkownik - wykorzystam tylko niewielki procent jego mocy. Ta sama sytuacja dotyczy też m.in. pamięci masowych.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/it_solutions/praktyczne_aspekty_wykorzystania_chmury.html


Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl