BenQ EW2780U – 27” monitor IPS UHD HDRi z USB-C do domowej rozrywki


BenQ EW2780U – 27” monitor IPS UHD HDRi z USB-C do domowej rozrywki
2020-02-04
BenQ EW2780U to 27 calowy monitor z matową matrycą IPS 4K UHD (3840x2160) o jasności 350 nitów, 10-bitową obsługą kolorów i 99% pokryciem palety sRGB oraz funkcją BenQ HDRi - ulepszonej prezentacji materiałów o szerokim zakresie jasności (HDR).

Monitor wyposażono w pakiet funkcji ochrony wzroku EyeCare, m.in. z Brightness Intelligence Plus
i funkcją Color Weakness zapewniającą komfort pracu osobom z wadą wzroku zwaną daltonizmem.

Model EW2780U ma dwa gniazda HDMI 2.0, Display port i USB-C.
Wysoką jakość dźwięku zapewniają specjalny układ DSP i dwa 5W głośniki treVolo o specjalnej konstrukcji dostosowanej do płaskich ekranów.  
BenQ EW2780U dostępny będzie w Polsce w lutym br. w sugerowanej cenie detalicznej 2299 zł. Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.
Parametry i zdjęcia monitora: https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/entertainment/ew2780u.html

 

BenQ rozszerza rodzinę monitorów do szeroko rozumianej domowej rozrywki o 27 calowy monitor 4K UHD z matrycą IPS o rozdzielczości 3840x2160 – model BenQ EW2780U z gniazdem USB-C. Matowa matryca ma jasność 350 nitów, kontrast 1300:1 (DCR 20 000 000 : 1) i czas reakcji 5 ms GtG oraz kąty widzenia 178°/178°. Monitor wyróżnia system audio składający się ze specjalnie zaprojektowanego układu DSP i głośników treVolo o charakterystyce dostosowanej do instalacji w płaskich ekranach LCD. Niespotykaną u innych producentów jest funkcja Color Weakness umożliwiająca efektywną i komfortową pracę osobom z wadą wzroku zwaną daltonizmem.

10-bit kolor, HDRi i 99% sRGB

Matryca IPS o jasności 350 nitów (cd/m2) i 10-bitowa obsługa koloru zapewnia uzyskanie wysokiej jakości obrazu i 99% pokrycia palety kolorów sRGB. Autorskie rozwiązanie BenQ HDRi zapewnia znacznie lepsze wyświetlanie materiałów korzystających z szerokiego zakresu jasności obrazu – lepsze odwzorowanie szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu.

Realistyczny dźwięk - głośniki treVolo i tematyczne tryby audio

Monitor wyposażono w specjalnie zaprojektowany system audio składający się z procesora DSP i dwóch 5W głośników treVolo o konstrukcji i charakterystyce dostosowanej do instalacji w bardzo smukłych ekranach LCD. Pozwala to uzyskać doskonałe brzmienie. Dodatkowo zdefiniowano fabrycznie tryby dźwiękowe: Cinema, Pop/Live, Dialog/Vocal, Rock/Party i Game dostosowane do różnych rodzajów muzyki czy oprawy dźwiękowej gier i umożliwienie szybkiej zmiany brzmienia.
więcej o treVolo:
https://www.benq.eu/pl-pl/knowledge-center/knowledge/expansive-audio-in-thin-display.html  

USB-C wszystko jednym kablem

Podłączenie np. laptopa poprzez gniazdo USB-C umożliwia przesyłanie jednym kablem sygnału audio, wideo, transmisję danych i zasilanie (do 60W).

Eye-Care oznacza dbałość o wzrok

BenQ Eye-Care to pakiet funkcji zmniejszającej zmęczenia wzroku przy długotrwałym korzystaniu z monitora. W jego skład wchodzi m.in. niemigoczące podświetlanie ekranu – Flicker Free, zmniejszona emisja niebieskiej składowej widma – Low Blue Light, automatyczne dostosowywanie jasności i temperatury barwowej wyświetlanych obrazów do oświetlenia otoczenia - Brightness Intelligence Plus, czy wreszcie unikalna funkcja Color Weakness umożliwiająca komfortową pracę i rozrywkę osobom z wadą wzroku zwaną daltonizmem.   Daltonizm zwany także ślepotą barw jest wadą wzroku polegającą na niezdolności spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi lub wszystkimi barwami, które są wyraźnie dostrzegane przez inne osoby. Wada ta powoduje wiele niedogodności w codziennym życiu. Wystarczy wspomnieć tylko złą interpretację sygnalizacji ulicznej, trudności rozróżniania oznaczeń na mapach i wykresach a także koszulek piłkarzy na boisku sportowym. Również w pracy przy monitorze niedogodności te występują w różnym stopniu i dotyczą znacznie większej liczby użytkowników niż nam się wydaje.  

Dystrybutorami monitora są:
AB S.A., Action S.A., ALSO Polska, ED System Polska Sp. z o.o.

Parametry techniczne BenQ EW2780U:  https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/entertainment/ew2780u/specifications.html

n  BenQ Corporation i Grupa BenQ

Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.   

Do Grupy BenQ należy niemal 20 niezależnych spółek o łącznej wartości ponad 20 mld USD, działających w ponad 30 krajach i obsługujących wiele różnych branż. Spółki te zatrudniają łącznie ponad 100 tys. pracowników. Każda spółka w Grupie to uznany lider w swojej dziedzinie, który zwiększa zasoby Grupy, jej potencjał badawczo-rozwojowy oraz strategiczne atuty. Grupa wykorzystuje ugruntowaną pozycję swoich spółek w poszczególnych branżach do rozszerzania działalności na nowe rynki. Ponadto Grupa dysponuje wysoce wydajnym łańcuchem wartości oraz niezrównanym potencjałem, który umożliwia jej dostarczanie kluczowych komponentów oraz światowej klasy rozwiązań dla branż, takich jak: TFT-LCD, energia odnawialna, technologia organiczna i materiały zaawansowane, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, branding, usługi. Grupa prowadzi rentowną i zrównoważoną działalność oraz wspiera spółki, które wyznają jej filozofię, czyli „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia).

Do Grupy BenQ należą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy na świecie producent wielkoformatowych ekranów TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BenQ AB DentCare Corp., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Darwin Precisions Corp., Lextar Electronics Corp., LILY Medical Corp. and Raydium Semiconductor Corp..  

n  BenQ w Europie i w Polsce

BenQ Europe to regionalny oddział BenQ Corporation z siedzibą w Holandii. Firma jest obecna na największych europejskich rynkach, takich jak Austria, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia, Francja, Niemcy, Włochy, Skandynawia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania. Szeroką oferta produktów bazuje na zintegrowanych technologiach, obejmuje projektory, monitory LED, ekrany informacyjno-reklamowe, interaktywne ekrany dotykowe. BenQ jest najchętniej wybieraną marką projektorów DLP® na świecie oraz jest w pierwszej trójce największych dostawców projektorów w ponad 20 krajach w Europie. Ponadto BenQ Europe jest ekspertem w dziedzinie monitorów VA LED i plasuje się w pierwszej piątce dostawców tych urządzeń w różnych krajach. www.BenQ.pl

n  ZOWIE a brand by BenQ dla e-Sportu

Po przejęciu przez BenQ znanej firmy ZOWIE Gear jesienią 2015, firma zdecydowała, że wszystkie produkty – monitory, klawiatury, myszy i inne akcesoria przeznaczone dla e-Sportu sprzedawane będą pod jednolitą marką ZOWIE a brand by BenQ. Wszystkie nowe rozwiązania dla graczy łączyć będą dotychczasowe doświadczenie e-Sportowe firm BenQ i Zowie. Na rynek trafią one pod jednolitą marką ZOWIE, gwarantującą użytkownikom innowacyjność, ergonomię, jakość i najlepsze parametry podnoszące skuteczność i przyjemność używających je graczy.

 

 Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl