BenQ TK810 – domowy „smart” projektor 4K HDR z bezprzewodowym streamingiem 2,4/5GHz


BenQ TK810 – domowy „smart” projektor 4K HDR z bezprzewodowym streamingiem 2,4/5GHz
2020-05-04
BenQ TK810 to najnowszy domowy projektor z Aptoide TV obsługującym aplikacje Android TV, umożliwiające bezprzewodowy - po WiFi 2,4 i 5 GHz – bezpośredni streaming treści m.in. z YouTube, Netflix, Amazon Prime, a Bluetooth 4.0 pozwala na szybkie, bezprzewodowe łącznie z zewnętrznymi głośnikami.

Projektor ma rozdzielczość 4K UHD z HDR (HDR10 + HLG) i MEMC (upłynnianie ruchu szybkich obrazów wideo). Duża jasność, 3200 ANSI lumenów i kontrast 10000:1 zapewniają uzyskanie obrazów o soczystych barwach, nawet dobrze oświetlonych pomieszczeniach.
Wyświetlany obraz może mieć przekątną 30-300” (72–726 cm) .

Przeczytaj również:

Projektor wyposażono m.in. w dwa gniazda HDMI 2.0b/HDCP2.2, USB-A (z Media Reader), oraz ma wbudowany 5W głośnik z CinemaMaster Audio+2.
Żywotność lampy do 15 tys. godzin w trybie SmartEco.
BenQ TK810 będzie dostępny w Polsce od połowy maja br. Sugerowana cena detaliczna producenta: 5599 zł. Gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000h na lampę), ewentualne naprawy w trybie door-to-door.
Parametry: https://www.benq.eu/pl-pl/projector/home-entertainment/tk810.html
zdjęcia: https://drive.google.com/open?id=1thnHy1zS-UsJLdCnC-Ml0hinLX6Sd4PV

https://drive.google.com/open?id=1FwoooH_vhKmbH7sfTpLVfyVX2svd8cPO

 

 Firma BenQ zapowiada wprowadzenie na polski rynek pierwszego bezprzewodowego „smart” projektora 4K UHD – modelu TK810 - przeznaczonego do wielkoformatowej rozrywki w domowym salonie, a szczególnie oglądania filmów i wydarzeń sportowych na wielkim ekranie o przekątnej do 300 cali (762 cm).
BenQ TK810 ma jasność 3200 ANSI lumenów, kontrast 10 000:1 i zapewnia 92% pokrycie kinowej palety kolorów Rec. 709. Gwarantuje to uzyskanie żywych, dobrze nasyconych kolorów przy zachowaniu naturalnego oświetlenia pomieszczenia, w którym organizujemy projekcję.

 

Bezprzewodowe przesyłanie treści i wbudowane Aptoide TV

Wbudowany moduł Wi-Fi 2,4 i 5 GHz umożliwia bezprzewodową transmisję treści z urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów, notebooków, itp. TK810 ma również zainstalowany AptoideTV pozwalający na instalację  Amazon.
Co prawda możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie dowolnych treści do TK810 z tabletu czy smartfona, to należy pamiętać, że ze względu na mechanizm ochrony treści dla platform strumieniowych opartych na subskrypcji, „urządzenia mobilne” nie mogą „kopiować” treści niektórych usług strumieniowych (takich jak Netflix, Amazon, Hulu itp.). Zwykle można jednak bezprzewodowo wykonać lustrzaną kopię treści z komputera/laptopa/smartfona. Bezprzewodowo bez problemu przesyłać można treści za pośrednictwem odpowiednich, dedykowanych poszczególnym platformom streamingowym, aplikacji z rynku Aptoide TV.

Bluetooth 4.0 i zewnętrzne głośniki

Zainstalowany w projektorze Bluetooth 4.0 znakomicie upraszcza bezprzewodowe podłączenie dodatkowych zewnętrznych głośników i uzyskać znacznie lepsze wrażenia audio.  

CinemaMaster Audio +2

Funkcje CinemaMaster Audio +2 pozwalają uzyskać doskonałą jakość dźwięku: delikatny i czysty wokal, głębokie basy. Fabrycznie zdefiniowane profile dźwiękowe: Cinema, Music i Game pozwalają poczuć się jak w kinie, na sali koncertowej czy arenie sportowej.

LumiExpert

LumiExpert™ to rozwiązanie BenQ automatycznie dostosowujące jasność wyświetlanego obrazu do aktualnego natężenia zewnętrznego oświetlenia w pomieszczeniu, tak by zapewnić jak najwyższą jakość obrazu nie powodując zmęczenia wzroku.

Upłynniacz ruchu (MEMC)

Projektor ma upłynniacz ruchu (MEMC), który dodatkowo eliminuje roztrzęsione odtwarzanie i rozmyte cienie zauważalne niekiedy np. w szybkich akcjach sportowych. Upłynniacz interpoluje i generuje dodatkowe klatki obrazu zapewniając płynne oglądanie filmów z prędkością 60 klatek na sekundę.   

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: https://www.benq.eu/pl-pl/projector/home-entertainment/tk810/question.html

 

Dane techniczne BenQ TK810: https://www.benq.eu/pl-pl/projector/home-entertainment/tk810/specifications.html

Dystrybutorami projektora są:
AB S.A., Action S.A., ALSO Polska, ED System Polska Sp. z o.o.

 

BenQ Corporation

W oparciu o wizję „Zapewniania radości i jakości życia”, firma BenQ to wiodący światowy dostawca technologii i rozwiązań dla ludzi. .Jego celem jest poprawa i wzbogacenie wszystkich aspektów życia konsumentów. Aby zrealizować tę wizję, firma koncentruje się na najważniejszych aspektach dla współczesnych ludzi – stylu życia, działalności gospodarczej, opiece zdrowotnej i edukacji – w nadziei na zapewnienie rozwiązań pozwalających lepiej żyć, wydajniej pracować, poprawiać zdrowie i ułatwiać naukę.

Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory multimedialne, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne oraz rozwiązania chmurowe i mobilne. Bo ma to dla nas znaczenie. www.BenQ.pl

Grupa BenQ

Grupa BenQ osiąga obroty powyżej 25 miliardów dolarów i składa się z blisko 20 niezależnych firm działających w ponad 30 krajach w różnych branżach, które wspólnie zatrudniają ponad 100 tys. pracowników. Każdy członek grupy jest uznanym liderem w swojej branży, wzbogacając ogromne zasoby, szeroko zakrojoną działalność badawczo-rozwojową oraz wyjątkową strategiczną przewagę Grupy BenQ. Dzięki wykorzystaniu pionowej specjalizacji każdej z firm w celu uzyskania efektu skali na poziomych rynkach, Grupa BenQ kontroluje wysoce wydajny łańcuch wartości i cechuje ją niezrównana zdolność do dostarczania komponentów o krytycznym znaczeniu i rozwiązań światowej klasy w następujących branżach: TFT-LCD, energetyka odnawialna, chemikalia wysokowartościowe i zaawansowane materiały, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, działalność pod własnymi markami i serwis. Grupa jest zaangażowana w rentowne i działające w długim horyzoncie czasowym firmy, które dzielą długoterminową wizję zapewniania radości i jakości życia.

Firmy należące do Grupy BenQ:  BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy producent dużych matryc TFT-LCD ), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BenQ AB DentCare Corp., BenQ Dialysis Technology Corp., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Darwin Precisions Corp., Lextar Electronics Corp., LILY Medical Corp. oraz Raydium Semiconductor Corp.

ZOWIE a brand by BenQ dla e-Sportu

Po przejęciu przez BenQ znanej firmy ZOWIE Gear jesienią 2015, firma zdecydowała, że wszystkie produkty – monitory, klawiatury, myszy i inne akcesoria przeznaczone dla e-Sportu sprzedawane będą pod jednolitą marką ZOWIE a brand by BenQ. Wszystkie nowe rozwiązania dla graczy łączyć będą dotychczasowe doświadczenie e-Sportowe firm BenQ i Zowie. Na rynek trafią one pod jednolitą marką ZOWIE, gwarantującą użytkownikom innowacyjność, ergonomię, jakość i najlepsze parametry podnoszące skuteczność i przyjemność używających je graczy.

 Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl