Chmura bierze wszystko. Najnowsze analizy


Chmura bierze wszystko. Najnowsze analizy
2018-04-17
Wraz ze wzrostem świadomości znaczenia chmury w rozwoju nowoczesnego biznesu, rośnie zainteresowanie usługami chmurowymi, a co za tym idzie – ich sprzedaż. Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez analityków z instytutu Gartnera, ekspansja usług chmury publicznej przybiera na sile i w 2018 wzrośnie o 21,4 proc., osiągając wartość 186,4 miliardów dolarów. Zmiany widać również na polskim rynku, na którym chmura odgrywa coraz większe znaczenie.

Jak podaje Gartner, największy sukces odnotuje segment IaaS (Infrastructure as a Service), który według prognoz ma osiągnąć poziom 40,8 miliarda dolarów, co w porównaniu z poprzednim rokiem oznacza 35,9 proc. wzrostu. Analitycy spodziewają się, że 10 największych dostawców, którzy jeszcze w 2016 roku obsługiwali 50 proc. rynku IaaS, do 2021 roku obsłużą już prawie 70 proc.

Rosnące zainteresowanie jest zauważalne również na polskim rynku.
Coraz więcej firm decyduje się na chmurę. Model usługowy pozwala na dostęp do najnowszych rozwiązań firmom, które wcześniej nie mogły sobie na to pozwolić. Usługa eliminuje problem wyposażenia i utrzymania serwerowni oraz zastępuje koszty stałe zmiennymi – podkreśla Daniel Kaczmarczyk, Cloud Sales Director z firmy Senetic, która jest Partnerem Roku Microsoft w segmencie MŚP.
Sporo zmian zajdzie też na rynku SaaS, który pozostanie największym segmentem rynku usług w chmurze. Zgodnie z prognozami jego przychody wzrosną o 22,2 proc., osiągając w 2018 roku wartość 73,6 miliarda dolarów. Gartner spodziewa się, że do 2021 roku wydatki na SaaS osiągną 45 proc. kosztów na oprogramowanie.


Czytaj całość artykułu tutaj: https://magazynit.pl/home/chmura-bierze-wszystko-najnowsze-analizy.html


Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl