Masowa kastomizacja po polsku


Masowa kastomizacja po polsku
2018-06-07
Masowa kastomizacja kiedyś niemożliwa do osiągnięcia, pozostawała w sferze prognoz futurologów produkcji. Dziś, dzięki rozwojowi technologicznemu, wytwarzanie krótkich spersonalizowanych serii produktów nie jest wyzwaniem technologicznym i kosztowym.

Masowa indywidualizacja nie jest przyszłością a rzeczywistością! A jak pokazują przykłady firm Melex i Polwax, ten trend pojawił się już nad Wisłą.


Dziś konkurencyjne są te firmy, które potrafią dopasować się do oczekiwań klienta i zaoferować spersonalizowany produkt. Nie dziwi fakt, że czołowe przedsiębiorstwa produkcyjne i liderzy w swoich branżach coraz częściej działają w oparciu o masową kastomizację. A czym jest masowa kastomizacja? To produkcja krótkich i zindywidualizowanych serii, która łączy w sobie cechy masowej produkcji z wytwarzaniem egzemplarzy na konkretne zamówienie. Co ciekawe, są w Polsce firmy, które dzięki masowej personalizacji odnoszą sukces za granicą.

Personalizacja nie jest niczym nowym - produkty tworzone pod konkretne zamówienie są wykonywane od wieków. Pierwsza rewolucja przemysłowa z XIX w. zmieniła to. Ówczesne przedsiębiorstwa zaczęły produkować tanio i dużo, na masową skalę. Ta strategia sprawdzała się, ale do czasu. W XXI w. odbiorcy chcą mieć produkty dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Firmy zaczęły poszukiwać rozwiązań, które pozwoliłby produkować spersonalizowane wyroby tanio i szybko. Z odsieczą przyszła czwarta rewolucja przemysłowa.
 

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/wiadomosci/masowa_kastomizacja_po_polsku.htmlNadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl