GravityZone – antywirusowa sztuczna inteligencja


GravityZone – antywirusowa sztuczna inteligencja
2015-03-18
Wiosną, na polskim rynku pojawi się najnowsza wersja rozwiązania bezpieczeństwa Bitdefender GravityZone.

Aktualizacja wprowadza nowe funkcje mające na celu zwiększenie elastyczności, pozwalając klientowi na wybór z czterech kategorii – Bezpieczeństwo Punktów Końcowych, Bezpieczeństwo Środowisk Wirtualnych, Bezpieczeństwo Exchange i Bezpieczeństwo Urządzeń Mobilnych. Jednak podstawową cechą pozostanie łatwo dostępna, lokalnie zarządzana konsola.

Przeczytaj również:

 

            GravityZone od Bitdefendera jest wysoko rozwiniętym rozwiązaniem bezpieczeństwa dedykowanym dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

 

 

            Działanie systemu GravityZone oparte jest na autorskim, neuronowym systemie ochrony sieci komputerowej (tzw. BRAIN - Bitdefender Reflective Artificial Intelligent Networks), który można nazwać sztuczną inteligencją na miarę naszych czasów. Zaprojektowany w ten sposób system zmniejsza ryzyko zagrożenia na każdym punkcie końcowym objętym ochroną, niezależnie od jego położenia geograficznego.

 

            GravityZone świetnie sprawdza się przy szybkim wdrażaniu i może być uruchomiony w zaledwie kilka minut, dzięki modułowi automatycznej samo-konfiguracji, wspierając również wydajność fizycznych systemów podczas ich skanowania.

 

            Producent w najnowszej wersji produktu zobowiązuje się do wprowadzenia zmian technologicznych posuniętych o krok dalej niż zwykle poprzez wdrożenie elementów zaprojektowanych specjalnie do zabezpieczania wirtualnych desktopów oraz utrzymanie serwerów e-mail bazujących na Microsoft Exchange.

 

            Co więcej, firma wdraża moduł sterowania urządzeniami peryferyjnymi, który pomaga administratorowi w rozwiązaniu problemów z politykami bezpieczeństwa dla urządzeń podłączonych do komputera. Mechanizmy te polegają na stworzeniu wykazu zatwierdzonych urządzeń USB, które mogą wchodzić w interakcje z urządzeniem. Wszystkie poza uzgodnionym zestawem nie zostaną połączone.

 

            Bitdefender, pokaże nam swoje główne zalety przede wszystkim podczas procesów skanowania maszyn fizycznych. Proces ten nie przebiega w całości na skanowanym urządzaniu, lecz jest przeniesiony na inny dedykowany ośrodek. W ten sposób skutecznie minimalizuje obciążenie skanowanej maszyny.

 

            Ponadto produkt integruje nowe VDI (Virtual Desktop Infrastructure) i posiada komponenty przeznaczone do walki z zagrożeniami specyficznymi dla pulpitów w centrach danych.

 

            Jak twierdzi Szef Strategii Bezpieczeństwa Bitdefendera Catalin Cosoi: „Nowa generacja GravityZone łączy starannie zaplanowany szereg nowych technologii wyznaczających nowe kierunki w dziedzinie bezpieczeństwa wraz z opracowanymi z naszymi klientami ulepszeniami, które są ukłonem w ich kierunku. Oferowany produkt z dokładnością trafia w potrzeby firm bazujących na własnych środowiskach wirtualnych, spełnia ich bardzo rygorystyczne normy i wysokie wymogi w temacie wydajności. Testy beta okazują się odgrywać istotną część całego procesu, a producent oferuje swoją wdzięczność wszystkim, którzy wykazują pomoc przy jej testowaniu."

 

            Ceny GravityZone, są uzależnione od ilości i rodzaju zainstalowanych modułów, liczby punktów końcowych, które powinny być chronione oraz typów skanerów.

 

            Bitdefender otrzymał nagrodę AV-Test „Najlepsza Wydajność 2014” osiągając najlepszy ogólny wynik dla ochrony, wydajności i funkcjonalności dla użytkowników korporacyjnych w 2014 roku.



Nadesłał:

Bitdefender
http://bitdefender.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl