Sony dostarcza Videe najbardziej zaawansowany w Europie wóz transmisyjny 4K HDR
Nowy wóz OBX, zaprojektowany dla firmy Videe przez najlepszych specjalistów, jest oparty na rozwiązaniach technicznych zapewniających wysokie standardy i efektywność pracy.
Firma Videe, świadcząca usługi produkcji audiowizualnej podczas prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń na żywo, cieszy się opinią lidera w tej branży. Videe nawiązało współpracę z Sony w celu zaprojektowania, budowy i wyposażenia nowego mobilnego zespołu produkcyjnego Regia Mobile OB-X.
Wóz OBX, którego premiera odbyła się na targach IBC 2019, został kompleksowo wyposażony w rozwiązania techniczne Sony i należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie. Umożliwia wykorzystanie standardów 4K/HDR i współpracę z sieciami IP, przez co pozwala przyspieszyć pracę podczas najbardziej nawet ambitnych produkcji.
Dzięki nowemu wozowi transmisyjnemu firma Videe zyskała solidną, niezawodną platformę produkcyjną, niezależną od formatów i przystosowaną do dystrybucji treści na wiele platform i urządzeń. OBX współpracuje z innymi systemami i jest oparty na zaawansowanych rozwiązaniach Sony: kamerach 4K HDC-4800 do rejestracji obrazu w zwolnionym tempie, kamerach 4K/HD HDC-4300, serwerach PWS-4500, monitorach referencyjnych PVM i BVM oraz mikserze wideo XVS-8000. To również pierwszy we Włoszech wóz transmisyjny, w którym połączono system UHFR HDC-4800 z siecią „Shareplay”, wykorzystując wydajność aż 8 zintegrowanych wielokanałowych serwerów produkcyjnych.
Zespół wyposażono ponadto w urządzenia przystosowane do obsługi najnowszych protokołów IP Live oraz w produkty i rozwiązania 4K i HDR (High Dynamic Range) firmy Sony, takie jak:
· 18 kamer 4K/HD HDC-4300 do użytku w studiu i podczas transmisji na żywo
· 2 bezprzewodowe kamery HDC-3500
· 2 kamery HDC-4800 do rejestracji obrazu w zwolnionym tempie
· 2 kamery kompaktowe HDC-P50 do stabilizatorów Steadicam
· Mikser wideo SDI/IP XVS-8000
· 6 serwerów 4K PWS-4500
· Profesjonalny monitor studyjny BVM-HX310
· Monitory PVM-A250 do kontroli jakości
· 4 moduły konwertera 4K HDR HDRC-4000
— Od 30 lat zdobywamy doświadczenie, oferując klientom innowacyjne i adaptowalne rozwiązania, które spełniają ich potrzeby i gwarantują niezawodność przy realizacji prestiżowych przedsięwzięć — mówi Paola Montanari, AD w firmie Videe. — Zawsze polegamy przy tym na naszych partnerach, z którymi łączy nas zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii umożliwiających transformację cyfrową. OBX, pomyślany jako rozwinięcie koncepcji wozu transmisyjnego i symbol nowej ery w tej branży, zwiększa wydajność pracy. Jeśli chodzi o partnerstwo z Sony, zadecydowały o nim cechy wyróżniające tę firmę na tle innych podmiotów: niezawodność, autentyczna współpraca i innowacje techniczne.
— Od targów IBC 2018 firmy Sony i Videe ustalały zakres projektu i współpracowały przy budowie nowego wozu transmisyjnego 4K HDR — dodaje Bruno Mercuri, prezes i dyrektor handlowy w Videe. — Podpisanie umowy w sprawie dostawy miało miejsce na kwietniowych targach NAB, a dziś, po zaledwie pięciu miesiącach, jesteśmy w Amsterdamie, by pokazać OBX: efekt wspaniałego przedsięwzięcia, z którego jesteśmy bardzo dumni. OBX ze sprzętem Sony do produkcji na żywo to owoc połączenia niepowtarzalnych zalet pozwalających szybciej tworzyć treści.
Wóz OBX, zaprojektowany i okablowany wspólnie z firmą Chromaline, łączy wygodę z zaawansowanymi możliwościami. Jest powiększany (rozsuwany) na trzy strony. Wewnątrz znajdują się dwie reżyserki 4K umożliwiające obsługę do 30 kamer. Dwie przestrzenie do produkcji, zaaranżowane na powierzchni 75 metrów kwadratowych i wyposażone w okablowanie SDI i IP, dają znakomite możliwości podłączania sprzętu i mogą funkcjonować niezależnie, z osobnymi wejściami. Modułowy charakter wnętrza pozwala również na stworzenie jednej przestrzeni do obsługi największych imprez. OBX to wóz stworzony z myślą o maksymalnej wygodzie i wydajności pracy. Wyposażono go w system regulowanego, pośredniego podświetlenia LED RGB, system automatyzacji „domu” oraz dostosowywaną klimatyzację zapewniającą pełną wymianę powietrza w 30 minut.
— Świat postcyfrowy otwiera przed mediami mnóstwo nowych możliwości — mówi o znaczeniu tej współpracy Hiroshi Kajita, dyrektor działu Media Solutions w Sony Professional Solutions Europe. — Firma Videe dostrzegła te możliwości, w wyniku czego wspólnie stworzyliśmy rozwiązanie, które nie tylko wpisuje się w jej pasję i wizję, lecz także pomoże dzisiejszym nadawcom w pokonywaniu wyzwań.
Połączenie kamer, mikserów wideo, serwerów i technologii wspomagających sprawia, że wóz OBX tworzy środowisko transmisyjne nowej generacji, obsługujące standardy 4K/HDR i przystosowane do użycia łączy IP. Oto najważniejsze funkcje produktów i rozwiązań Sony:
· Najnowsza generacja serwera Sony PWS-4500, przeznaczonego do produkcji na żywo w standardach 4K/HD, umożliwia zapis w formatach XAVC (4K i HD), ProRes i Avid DNxHD® oraz w trybie HFR. Zapewnia elastyczność przy konfigurowaniu wejść i wyjść. Serwer ten idealnie nadaje się do rejestracji obrazu do powtórek (ISO) z użyciem różnych kodeków, przy przepływności sięgającej 960 Mb/s (XAVC Class480). Nagrany materiał wideo można łatwo udostępnić na serwerach podłączonych przez sieć LAN (funkcja Shareplay) bez konieczności przenoszenia plików między różnymi systemami. Z kolei funkcja AIR (Artistic Intent Rendering) w konwerterze HDRC-4000 pozwala przekształcać pośredni format używany w produkcji na dowolnie wybrany format dystrybucji.
· Kamera UHFR (Ultra High Frame Rate) Sony HDC-4800, wraz z procesorem BPU-4800 wyposażonym w wewnętrzny serwer 4K HFR z funkcją ciągłej rejestracji, pozwala nagrywać w pełnej rozdzielczości obraz 4K Ultra HD w formacie do 400p (8x), a obraz Full HD — do 800p (16x). Po połączeniu przez sieć Shareplay z dodatkowymi serwerami PWS-4500 powstaje najbardziej zaawansowana platforma produkcyjna do integracji i współużytkowania treści.
· Zastosowany w kamerze HDC-4800 duży przetwornik CMOS Super 35mm pozwala w pełni wykorzystać potencjał obiektywów z mocowaniem PL, a ponadto używać obiektywów z bagnetem B4. Zapewnia przez to wspaniały obraz 4K, łączący kinowy wygląd z nadzwyczajną rozdzielczością.
· Pierwszoplanową rolę w produkcjach IP Live oraz 4K/HD odgrywa wieloformatowy mikser wideo XVS-8000. Jego imponująca uniwersalność i funkcjonalność umożliwia firmie Videe stworzenie zaawansowanego, mieszanego środowiska z łączami SDI i IP. 5 M/E (efektów miksowania) pozwala tworzyć różne konfiguracje robocze, na przykład do równoczesnej produkcji w standardach 4K i HD.
· Profesjonalny monitor studyjny TRIMASTER HX™ BVM-HX310 osiąga jasność 1000 cd/m2 na całym ekranie przy współczynniku kontrastu 1 000 000:1. Zapewnia niezrównaną jakość, dokładność i stabilność obrazu 4K HDR przy sprawdzaniu parametrów w produkcji na żywo.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem pro.sony.eu
Informacja o Sony Corporation
Sony Corporation to firma twórczej rozrywki opartej na solidnych fundamentach technologicznych. Działając na rynku gier, serwisów sieciowych, muzyki, filmów, elektroniki, urządzeń półprzewodnikowych i usług finansowych, Sony stawia sobie za cel wypełnianie świata emocjami dzięki potencjałowi kreatywności i technologii.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.sony.net/
Informacja o Sony Professional Solutions
Sony Professional Solutions, będące częścią Sony Corporation, pomaga profesjonalistom w urzeczywistnianiu ich wizji poprzez uwalnianie olbrzymiej energii drzemiącej w obrazie. Firma Sony doskonale łączy innowacyjne technologie z dogłębną znajomością branży. Współpracuje z podmiotami z różnych sektorów, między innymi mediów i produkcji studyjnej, sportu, służby zdrowia, biznesu, edukacji i produkcji filmowej, by dostarczać swoim klientom najlepsze na rynku, rozwojowe rozwiązania. Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu oraz współpracy z zaufanymi i uznanymi partnerami technologicznymi Sony oferuje bogaty wachlarz kompetencji, produktów i usług, które stanowią prawdziwą wartość dla firm oraz źródło informacji, wiedzy i inspiracji dla klientów.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://pro.sony.eu
Nadesłał:
INDALO
|