Technologia Oracle Java Card zwiększa bezpieczeństwo urządzeń IoT


2019-02-04
Platforma Java Card 3.1 umożliwia uwierzytelnianie w środowiskach wielochmurowych i szybkie instalowanie zabezpieczeń w urządzeniach podłączonych do Internetu.

Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek produktu Java Card 3.1 — najnowszej wersji jednej z najpopularniejszych na świecie otwartych platform aplikacyjnych wykorzystywanych do zabezpieczania szczególnie wrażliwych urządzeń. Obszerna aktualizacja pozwala bardziej elastycznie spełniać wymagania sprzętowe i w zakresie bezpieczeństwa, dotyczące zarówno dotychczas stosowanych układów scalonych, jak i rozwijających się technologii związanych z Internetem Rzeczy (ang. Internet of Things — IoT). Nowe funkcje wprowadzone w wersji 3.1 wychodzą naprzeciw oczekiwaniom różnych sektorów rynku - od telekomunikacji i obsługi płatności po motoryzację i elektronikę.

Technologia Java Card pozwala stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla aplikacji działających na kartach procesorowych i w innych zaufanych urządzeniach dysponujących ograniczoną ilością pamięci i mocą obliczeniową. Każdego roku do użytku trafia blisko sześć miliardów urządzeń opartych na technologii Java Card, co oznacza, że jest ona jedną z najpopularniejszych platform oprogramowania, która umożliwia uruchamianie usług zabezpieczeń na kartach procesorowych i w układach typu secure element wykorzystywanych do ochrony smartfonów, kart bankowych i usług administracji publicznej.

Do nowych zastosowań technologii Java Card zaliczają się między innymi:
•  Inteligentne liczniki i przemysłowe urządzenia IoT. Technologia Java Card jest stosowana w coraz bardziej zaawansowanych inteligentnych licznikach i bramach IoT w celu uwierzytelniania inteligentnych usług miejskich lub firmowych oraz zapewnienia ochrony danych uwierzytelniających poszczególnych urządzeń.
•  Urządzenia elektroniczne. Technologia Java Card pomaga zapewnić bezpieczeństwo urządzeń przeznaczonych do noszenia na sobie, a przy tym umożliwia elastyczne dodawanie i aktualizowanie usług.
•  Motoryzacja. Producenci samochodów mogą korzystać z silnych zabezpieczeń opartych na technologii Java Card do ochrony systemów montowanych w pojazdach przed atakami fizycznymi i sieciowymi.
•  Urządzenia połączone z chmurą. Zastosowanie technologii Java Card w urządzeniach podłączonych do chmury umożliwia dostęp do sieci 5G i NBIoT oraz zapewnia silne uwierzytelnianie w chmurze IoT.

Wśród nowych funkcji i możliwości należy wymienić:
•  Wdrażanie usług zabezpieczeń na brzegu sieci z szybkością właściwą dla środowisk IoT. Platforma Java Card 3.1 umożliwia tworzenie usług zabezpieczeń, które można przenosić między wieloma różnymi urządzeniami zabezpieczającymi IoT.
•  Wyspecjalizowane funkcje IoT. Na platformie Java Card 3.1 wprowadzono nowe interfejsy API i zaktualizowane funkcje kryptograficzne, które odpowiadają na potrzeby związane z bezpieczeństwem urządzeń IoT oraz ułatwiają projektowanie aplikacji zabezpieczających, takie jak poświadczanie bezpieczeństwa urządzeń.
•  Rozszerzenia dla programistów. Platforma Java Card obejmuje cały zestaw narzędzi do tworzenia nowych usług i aplikacji. Rozszerzony format plików upraszcza wdrażanie aplikacji oraz aktualizację i utrzymanie kodu.


Nadesłał:

Oracle

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl