Wycieki danych: jest dużo gorzej niż myślimy
Ofiary ataków manipulują informacjami. W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o wyciekach danych. Duże koncerny, które stały się ofiarami ataków, często oszukują swoich klientów.
25 września firma Deloitte poinformowała o niegroźnym wycieku danych. Hakerzy uzyskali dostęp do informacji wykorzystując luki w platformie e-mailowej – tak brzmi oficjalny komunikat. Odmienne zdanie na ten temat mają dziennikarze Guardiana, którzy uważają, że doszło do poważnego incydentu. Dziennik informuje, że cyberprzestępcy włamali się do sieci Deloitte już w październiku 2016 roku. Natomiast w ręce hakerów trafiły nazwy użytkowników, hasła adresy IP, projekty planów biznesowych, a także informacje dotyczące stanu zdrowia.
Reporterzy Guardiana twierdzą, że cyberatak koncentrował się na danych klientów ze Stanów Zjednoczonych, a wykradzione informacje były na tyle wrażliwe, że poinformowano o nich tylko garstkę najważniejszych prawników Deloitte.
Według raportu niezależnej strony internetowej krebsonsecurity.com, zajmującej się cyberbezpieczeństwem, Deloitte nie wiedziało, kiedy nastąpiło włamanie i jak długo hakerzy wykradali dane z wewnętrznych systemów. Portal uzyskał informacje od osoby mającej bezpośrednią wiedzę na temat incydentu. Zespół badający naruszenie skupił się na biurze Deloitte w Nashville, znanym jako „Hermitage”. Serwis udostępnił także zrzut ekranu z prośbą o zresetowanie hasła wysłanego do wszystkich pracowników Deloitte w Stanach Zjednoczonych. Firma zażądała podania nowych haseł do 17 października 2016 roku. To złe informacje, ale okazuje się, że może być jeszcze gorzej.
Czytaj całość artykułu tutaj: http://magazynit.pl/bezpieczenstwo-it/wycieki-danych-jest-duzo-gorzej-niz-myslimy.html
Nadesłał:
openmediagroup
|