Zyxel łączy siły z Lumens, aby oferować proste we wdrożeniu rozwiązania AV over IP


Zyxel łączy siły z Lumens, aby oferować proste we wdrożeniu rozwiązania AV over IP
2023-03-14
Firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, poinformowała dziś, że jej przełączniki zostały w pełni certyfikowane do wdrożeń z innowacyjnymi kamerami IP, nadajnikami i procesorami mediów firmy Lumens Digital Optics Inc.

Integracja przyniesie korzyści firmom typu VAR, integratorom systemów i dystrybutorom z branży audio-wideo, poprzez zapewnienie prostszej obsługi, większego bezpieczeństwa, skalowalności i odporności zarządzanych systemów.

Partnerstwo z Lumens następuje po tym, jak Zyxel w 2020 r. wprowadził tryb sieciowego audio-wideo (Networked AV), aby ułatwić partnerom oferowanie systemów AV do szerokiej gamy instalacji bez kompromisów pod względem wydajności streamingu.

Przeczytaj również:

Tryb Networked AV do zoptymalizowanego zarządzania

Instalatorzy bez doświadczenia sieciowego często mają problemy podczas przechodzenia z technologii opartej na HDMI na sieciowe audio-wideo z powodu dziesiątek protokołów używanych w przełącznikach sieciowych. Z pomocą przychodzi im tryb Networked AV firmy Zyxel: jego uproszony kreator instalacji pozwala skonfigurować całą sieć AV over IP w ciągu kilku minut.

Aby uprościć instalację przełącznika sieciowego na potrzeby AV over IP, wyspecjalizowany tryb Networked AV integruje wszystkie najczęściej używane funkcje wymagane w takich środowiskach. Oprócz intuicyjnego kreatora instalacji dostępna jest specjalna konsola, która pokazuje w postaci graficznej informacje o systemie i portach, wykorzystaniu pasma oraz zużyciu energii, ułatwiając administratorom sieci zarządzanie przełącznikiem.

„Zależy nam na tym żeby przejście na sieci IP było tak proste i wydajne, jak to możliwe — powiedział Kell Lin, starszy wiceprezes działu łączności sieciowej w Zyxel Networks. — Nasz tryb Networked AV zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o maksymalnym uproszczeniu skomplikowanej konfiguracji AV over IP. Partnerstwo z technologicznymi liderami branży sieciowego audio-wideo, takimi jak Lumens, pomoże klientom zoptymalizować wdrożenia, żeby mogli skupić się na dostarczaniu najlepszych usług audio i wideo”.

Długoterminowy trend rynkowy

Steven Liang, wiceprezes ds. rozwoju produktów w firmie Lumens, powiedział, że partnerstwo z firmą Zyxel odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie rynku na rozwiązania AV over IP.

„Jako globalny lider branży profesjonalnego audio-wideo, Lumens chce zaoferować użytkownikom niezawodne rozwiązania AV over IP — powiedział Liang. — Przesyłanie sygnałów AV przez infrastrukturę IP jest już rzeczywistością i oczekujemy, że zdominuje rynek w nadchodzących latach. Cieszymy się, że we współpracy z Zyxel Networks będziemy mogli zaoferować rozwiązania IP, które są bezpieczne, przyjazne dla użytkownika i łatwe w zarządzaniu”.

Tryb Zyxel Networked AV jest dostępny w przełącznikach XS3800, GS2220 i XGS2210 od wersji oprogramowania układowego v4.70.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.zyxel.comNadesłał:

Konrad Kotlarski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl